Шахматист е №1 сред юношите

sport-vt.com

Шахматистът Емил Стефанов е победител в анкетата за Спортист № 1 на Велико Търново за юноши и девойки. Той е състезател на шахматен клуб "Етър” и седмокласник в СОУ "Емилиян Станев” във Велико Търново. През 2012 г. стана държавен шампион на България до 14 г. и зае престижното 3-4 място на първенството на страните от Европейския съюз в Австрия до 14 години.

Преди две години пак оглави петицата за Спортист №1 при юношите

Тази година отново спечели по убедителен начин. Емо събра 39.6 точки и изпревари с 8 точки основния си конкурент Илиян Стребков от карате клуб "Катана”.

"Започнах първоначално да играя с дядо, харесваше ми играта. От 10-годишен тренирам със Светла Йорданова и така се развих постепенно, като с нея са най-големите ми успехи. Харесва ми шахматът, супер е и не ме натоварва", казва Емил за своето майсторство.