Шест отличия за еленчани от Международен турнир по джудо

450 джудисти от 20 български и чуждестранни отбора се включиха в надпреварата

Община Елена

Три златни, един сребърен и два бронзови медала спечелиха спортистите от СК "Ипон-87” – град Елена на един от най-големите международни турнири по джудо "Янко Димов” в Елин Пелин. Турнирът, който е традиционен, се организира от спортен клуб "Левски” – София. Той се проведе в два състезателни дни – 5 и 6 октомври.

В надпреварата участваха 450 джудисти от 20 отбора от България, Сърбия, Румъния, Хърватска, Молдова, Кипър и Македония.

Еленският клуб "Ипон-87” се представи със седем състезатели. В първия ден при момчетата Мартин Стойков /27 кг/ завоюва сребърния медал, а Мирослав Тодоров /46 кг/ грабна бронзовото отличие.

При юноши старша възраст Николай Кисьов /73 кг/ стана бронзов медалист. При девойки старша възраст Петя Тодорова /57 кг/ стана първенец и се поздрави със златото. Добро представяне демонстрира Милен Йорданов в кат. до 60 кг, който зае 7-мо място.

Вторият състезателен ден също бе силен за еленските джудисти. При юноши младша възраст в кат. до 55 кг Ивелин Карачоров взе златното отличие. Отлично представяне на Йордан Мирянов /66 кг/ и заслужено пето място. При девойките Петя Тодорова /57 кг/, която има право да се състезава и в тази категория, взе своя втори златен медал от турнира.