"Дунав 8806" записа победа срещу "Берое"

Снимка: Дунав 8806

"Дунав 8806" победи със 79:49 (22:9, 21:15, 19:12, 17:13) "Берое" Стара Загора в мач от петия кръг на първенството в НБЛ-жени в Русе. След дълго отсъствия, след възстановяване от операция на ахилеса, в игра за русенския тим се завърна Жаклин Златанова.

Домакините отбелязаха първите две точки в срещата и водеха в играта и в резултата до финалната сирена.

Жаклин Златанова започна в игра втората четвърт, с което си спечели бурните аплодисменти на русенската публика. След по-малко от 3 минути тя записа и първи точки с екипа на "сините феи", оформяйки 30:9.

Най-резултатна за "дунавки" бе Тия Люис с 18 точки и 9 борби. Цветомира Шаренкапова добави 12 точки, 6 асистенции и още толкова борби. Жаклин Златанова пък записа 9 точки и 5 борби при завръщането си в игра.

За "Берое" Зорница Найденова отбеляза 14 точки.