"Етър-24" победи "Тунджа" с 3:2 в контрола

"Виолетовите" играха с хъс и настроение в Трявна

Снимка: Булфото

"Етър-24" се наложи с 3:2 над ямболския "Тунджа", който провежда предсезонната си подготовка в Трявна. За първи път откакто "виолетовите" пропуснаха поредица шансове да станат част от футболния елит на България, в играта им се наблюдаваше настроение и фантазия.

Мачът се игра в три части по 30 минути, като великотърновци доминираха в първите две и създадоха много положения за гол. Срещата започна изключително силно за "Етър" и още в шестата минута дебютиращият за отбора Мартин Станкев откри резултата след самостоятелна акция и диагонален изстрел в далечния ъгъл на вратата.

Малко преди да изтече първата част на мача, Джаейоба изненада всички и вкара красив гол с летящ плонж, изскачайки от дълбочина и засичайки прецизен пас на Велислав Илиев. В началото на втората част в игра влязоха Рашков, Балъков и Генчев, но в 33-ата минута "Тунджа" върнаха едно попадение след грешка на "Етър" в средата на терена. Георги Гончев завърши бърза контра и даде надежди на съотборниците си, че могат да постигнат обрат в срещата.

Великотърновци обаче не позволиха на противника си да спечели инициативата и организираха няколко бързи атаки, при една от които след отлично центриране на Ивайло Димитров Антоний Балъков стреля във вратаря на ямболци. Треньорът на "Етър" вкара в игра Лапантов, Русев, Кямил и Фидел. Играта се раздвижи осезаемо и в 50-ата минута един от току-що влезлите, Джихат Кямил, центрира отляво и Явор Герчев отклони топката в горния десен ъгъл на вратата на "Тунджа". Великотърновци не се успокоиха заради конфортния резултат от 3:1 и продължиха да атакуват, като до края на втората част можеха да увеличат преднината си.

През третата част отново бяха направени няколко смени, като в игра влезе и дебютиращият мощен таран Иван Зайков, който се включи добре и имаше възможност да се разпише. Футболистите на "Тунджа" все пак успяха да върнат едно попадение в 72-ата, като след центриране отдясно Владимир Вълков разстреля от упор вратаря Димитров за 3:2.

Вместо интригуващият резултат да накара двата тима да се раздвижат, до края на срещата темпото спадна значително и опасните положения се брояха на пръстите на едната ръка. Първо Балъков стреля от 30-ина метра, но ударът му профуча покрай вратата, а в самия край на мача юношата Николаев се озова сам срещу вратаря, но се засуети и впоследствие стреля слабо, като топката облиза левия страничен стълб.

Утре "Етър" ще се изправят срещу един от най-силните си съперници в контролите от предсезонната подготовка. От 18 часа на стадион "Ивайло" виолетовите приемат новака в "А" група "Лудогорец" Разград. Тимът направи впечатляваща селекция и изигра редица успешни контроли срещу силни съперници (включително нулево равенство срещу "Щутгарт") и загуби единствено от италианския "Парма" с класическото 3:0.

"Етър”: Цанков, Гайдаров, Сечков, Макенджиев, Н’Джемо, Ив. Димитров, В. Илиев, Кръстев, Апостолов, Станкев, Джайеоба. Резерви: Рашков, В. Димитров, Русев, Балъков, Тричков, Кямил, Генчев, Костадинов, Лапантов, Фидел, Опон, Николаев, Пенев, Банков, Зайков.

Източник: в. "Янтра днес"