"Етър" с класическа загуба в контрола

"Виолетовите" бяха надиграни от пернишкия "Миньор" в Трявна

Снимка: Булфото

С класическото 3:0 загуби великотърновския "Етър-24" от елитния "Миньор" Перник в контролна среща, играна в Трявна. Старши треньорът на "виолетовите" Георги Тодоров избра да започне с Цанков, Гайдаров, Макенджиев, Сечков, Иванов, Опон, Апостолов, Генов, Димиев, Кънев и Джайеоба. Тази формация остана на терена до почивката и, макар и да допусна ранен гол, игра отлично и можеше дори да води в резултата, ако не беше направила многобройни пропуски пред вратата на перничани.

"Миньор" поведе още в петата минута, когато след корнер Стойчев беше оставен сам в наказателното поле на великотърновци и спокойно откри след удар с глава. Само 120 секунди по-късно "Етър-24" можеше да изравни, но изведеният сам срещу вратаря нападател Кънев не успя да нанесе добър удар. Натискът на "виолетовите" продължи и Димиев се оказа очи в очи с Чворович, но при опита си да го прехвърли изпрати топката над вратата.

Макар и перничани да имаха още едно положение, Генов, Кънев, Джаейоба и Димиев бяха изключително активни по фланговете и създадоха много затруднения на защитата на "Миньор". След една от скоростните атаки в 19-тата минута Йордан Апостолов стреля от движение, но топката срещна страничната греда на вратата на Чворович. "Етър-24" пропусна още няколко изгодни положения и така и не успя да изравни до полувремето.

Аналогично на първата част, в самото начало на втората перничани се добраха до второ попадение, което обаче не бе зачетено заради засада. Все пак "Миньор" удвоиха преднината си в 55-тата минута чрез Брахими. Наставникът на великотърновци Георги Тодоров се опита да промени развоя на събитията като вкара в игра Ванков, Кямил, Илиев, Балъков, Петров, Русев, Ковачев, Костов.

Смените внесоха импулс в играта на "виолетовите" и в 68-ата минута Антоний Балъков отбеляза, но попадението му бе отменено заради засада.

Към края на срещата футболистите свалиха оборотите и всичко, което сътвориха, бе много силен изстрел от дистанция на Велислав Илиев за "Етър-24" и трети гол за перничани, отбелязан от Рангелов.

Източник: дарик