„КВК Габрово“ започна със загуба

Международният турнир по волейбол в зала „Орловец“ продължава и днес с интересни мачове

КВК "Габрово"

Със загуба започна отборът на "КВК Габрово" 4-то издание на приятелския международния турнир по волейбол в зала "Орловец". Габровският тим отстъпи с 1:3 на четвъртия в турското първенство – "Малие Мили Пиянго" (Анкара).

В началото избраниците на треньора Любомир Герасимов поведоха с 6:1 и до края на частта водеха по точки, въпреки, че гостите скъсяваха резултата драстично до точка. Геймът приключи при резултат 25:18. Във втората част домакините също водеха и имаха аванс от 3 точки при второто техническо прекъсване, но допуснаха обрат и резултатът беше изравнен, след 24:26. В следващите два гейма грешките в играта на българските вицешампионите зачестиха и момчетата на треньора Йоско Миленкоски се възползваха. Отборът на "Малие" взе третата част с 23:25, а след това и четвъртата с 21:25, за да затвори мача с 1:3.