10 медала за "Узана" в спортно ориентиране

Първите три места заеха габровските спортисти

Снимка: Булфото

Габровският клуб по спортно ориентиране "Узана" стана отборен първенец в Държавното първенство по нощно ориентиране. Представителите на клуба успяха да спечелят 3 златни, 4 сребърни и 3 бронзови медала, а по брой точки изпревариха "Елит 2000 - НСА" (София) в комплексното класиране.

252-ма състезатели от различни клубове в страната се ориентираха в околностите на Плевен.  Държавни шампиони по нощно ориентиране станаха Найден Найденов, Елица Изворова и Стоян Дачев.

Най-масовата възрастова група - с 34 участника -  бе до 14 години. В нея най-донър се оказа Найден. Съотборникът му Мартин Пенчев "закъсня" на 53 секунди след него, а трети се класира Цветан Иванов и с това затвърди габровската победа.