България победи Полша в мач от Евроволей 2013

Българска федерация по Волейбол

България победи Полша в мач от Евроволей 2013.

Момчетата на Камило Плачи за пореден път спряха Полша по пътя към покоряването на големия връх.

Българският тим започна мача плахо, като в началото на първия гейм изоставаше с цели 5 точки (12:7). След втората техническа почивка нашите поведоха с 1 точка, но не съумяха да запазят преднината си и загубиха гейма (25:22). Втората част започна по-добре за Лъвовете, които водеха и при двете технически прекъсвания. В края на гейма обаче, поляците показаха характер и успяха да обърнат резултата в своя полза, повеждайки с 2:0.

След подобен резултат всичко изглеждаше загубено, но не така мислеха играчите и щабът на България. Момчетата излязоха на терена твърдо решени да не си тръгват от надпреварата. На първата техническа почивка водеха с 4 точки, а до втората преднината им бе удвоена. В края на гейма поляците отново се опитаха да обърнат резултата в своя полза, но българите не позволиха промени и
наваксаха един гейм.

В четвъртата част Лъвовете продължиха убедителната игра и поведоха с 3 точки (5:8). На второто прекъсване водеха с две, но домакините успяха даизравнят и играта тръгна точка за точка. Нашите пропиляха два геймбола, но успяха при третия опит и вкараха мача в тайбрек.

Часът на истината настъпи, само 15 точки деляха един от двата отбора от четвъртфинал. Над 11 000 зрители викаха за домакините, а около 50 за Лъвовете. Това обаче, не ги разколеба и те излязоха твърдо решени да играят и утре срещу Германия. Двата отбора разменяха водачеството на няколко пъти (за да докарат инфаркт на някой фен), а при 13 на 13 нервите бяха изпънати максимално. На няколко пъти Лъвовете не успяха да решат изхода на мача, но поляците се оказаха по-слаби психически в този момент.

България продължава в Евроволей 2013 напук на всички скептици, а утре е денят, в който нашите могат да си върнат на Германия след загубата в събота.