Габрово – първенец на финала в мъжкия волейбол

габрово нюз

Първият полуфиналист във волейболното ни първенство при мъжете стана тимът на КВК Габрово (Габрово). Резултатът дойде след победа на габровци като гости на съперниците си от Арда (Кърджали) с 3:0 (25:20, 25:21, 25:16) във втория мач между двата тима от четвъртфиналните плейофи на шампионата, игран в местната зала Арпезос.

Над 800 фенове на домакините подкрепяха своя отбор, въпреки мощната подкрепа обаче, ефективността бе по-ниска от очакваната и кърджалийци загубиха.

Началото на играта започна със стабилна игра на габровските волейболисти и това им даде възможност да диктуват играта през първия гейм и да го спечелят.

Във втората част на мача волейболистите от Арда дадоха максимален отпор и обърнаха играта с водещ резултат от 11:7 и 15:10, но не можаха да запазят натрупания актив.

Междувременно гостите се стабилизираха, успяха да свалят разликата и след точкова серия изравниха при 15:15. Това даде отново кураж на габровци, те пак се откъснаха в резултата и сломиха съпротивата на домакините, като спечелиха гейма.

Третата част не бе по-различна от първата. Габровци взеха първоначален аванс, увеличиха постепенно разликата и затвориха гейма и мача с чиста победа в своя полза.

Източник: bgvolleyball.com