Габровски атлет със сребро от Балканиадата в Загреб

Живко Желев, състезател на Клуб "Стемо", се окичи със сребро от XXIII балкански шампионат по лека атлетика за ветерани в Загреб, Хърватска. След като спечели титлите от републиканското първенство в Правец през юли, в хърватската столица Живко представи страната ни в стартовете на 100 и 200 метра, във възрастовата група с най-много състезатели - от 40 до 45 години.

Габровецът стана балкански вицешампион в по-атрактивния спринт на 100 метра. Живко пресече финалната линия с време 11.80 секунди, подобрявайки личния си резултат от миналата година с 46 стотни. В надпреварата на 200 метра състезателят на "СТЕМО", макар че не спечели медал, също се представи достойно като се класира пети, отново с нов личен резултат – 24.43 сек.

За участието си в Балканиадата Живко Желев се подготви с тренировки след края на работния ден на стадион "Христо Ботев" и на новата лекоатлетическа писта на стадиона в Трявна.

Миналата година, в сериозна конкуренция по време на балканския шампионат в Турция, Живко спечели два сребърни медала, на 100 и 200 метра, и бронзов в щафетата. Високата цел, която си поставя за следващата година, е златен медал в една от коронните му дисциплини и поставяне на балкански рекорд на 100 метра във възрастовата група 40-45 години.

Източник: Община Габрово