Габровски лекоатлети станаха 9-ти в света

Учениците от Априловската гимназия се конкурираха с 32 отбора от целия свят

Снимка: Булфото

Отборът по лека атлетика на Национална Априловска гимназия - град Габрово стана девети в света на Световното първенство по лека атлетика, което се състоя в Бидгошч, Полша. Учениците от 8 до 10 клас в състав: Николай Христов, Момчил Амуджев, Момчил Асенов, Христо Асенов, Трифон Дъчев и Димитър Върбанов, се конкурираха с 32 отбора от целия свят.

В индивидуалните дисциплини габровци също заеха предни места. На 5-то място се нареди Момчил Асенов в тласкането на гюле с резултат от 13,12 м, а Христо Асенов е единадесети в същата дисциплина.

6-то място на 200 метра с резултат 23,53 секунди зае капитанът на отбора Николай Христов. Момчил Амуджев е единадесети на бягане на 800 м с резултат 2,05 мин., а на 400 м Димитър Върбанов стана пети. Постижение записа и Трифон Дъчев, който е девети в скок на височина.

Габровските лекоатлети спечелиха правото на участие в световните финали, класирайки се на второ място в България на ученическите игри в град Сливен през миналата година.

Източник: в-к "100 вести"