Габровци паднаха от Пиаченца

КВК

Вчерашният мач между КВК "Габрово" и Пиаченца завърши пагубно за нашенците.

В първата среща от осминафиналите на турнира "Чалъндж къп", габровци паднаха с 0:3 (19:25, 15:25, 20:25).

Домакините от КВК "Габрово" загубиха двубоя в собствената си зала "Орловец". Въпреки че 1800 фенове на отбора скандираха и пламенно го подрепяха, това не помогна на габровци да защитят честта си.

В първата част на срещата българите бяха равностойни противници на италианския тим. Чужденците поведоха със съвсем малко 8:6. Във вторият гейм положението беше почти същото - 7:5. Третата част на мача беше късметлийска за габровци, тъй като те успяха да поведат с резултат 3:0.

След няколко погрешни стъпки от българска страна обаче, например извършения грешен сервиз, срещата приключи положително за италианците.

Определената дата за реванш с Пиаченца е 23-ти януари. Надяваме се тогава КВК "Габрово" наистина да докаже, че е класов отбор и да разгроми противника.