Горнооряховски атлети - шампиони на бягане

Победителката при жените Моника Георгиева стана трета и ще ни представлява в Ескишехир, Турция.

Горнооряховската лекоатлетка Моника Георгиева  от "Локомотив 2010” стана новата шампионка на бягане 1500 м при девойките старша възраст. Тя доказа спортсменските си качества на победител на Държавното първенство за мъже и жени, което се проведе на 15 и 16 юни в Сливен.

Там Георгиева се наложи над конкуренцията на 1500 м. и спечели първата си републиканска титла при жените, като регистрира резултат 4,39,30 мин. Втора при жените стана Симона Миланова (КЛАСА) – 4,40,64 мин., а трета Милица Мирчева (СК – Атлет Мездра) – 4,41,38 мин.

Ден по-късно Моника добави към своята колекция и бронзов медал при жените на 800 м, като преди нея финишираха Теодора Коларова (КЛАСА) и Виолета Методиева от АК Павел Павлов-Враца. Лекоатлетката успешно покри квотата (2,16,40) за участие в Балканското първенство в Ескишехир, Турция.

Тодор Русанов, също от "Локомотив 2010" в Горна Оряховица, спечели олимпийската титла при юношите старша възраст.

Той се наложи над конкуренцията си с тактическо бягане и финишира за 2:01.24 мин., грабна победителят от зимата Александър Николов (СК Сливен), който финишира втори за 2:01.89 мин.

Източник: Община Горна Оряховица