КК "Янтра" обра медалите в национален турнир

Снимка: Север.бг

30 медала и първо място в комплексното класиране е впечатляващата равносметка за състезателите на КК "Янтра" от втората Национална купа по Шотокан Карате До за момчета и момичета 16 години. Турнирът, който събра в зала "Орловец" 118 млади каратисти от 13 клуба, се проведе през уикенда и беше организиран от КК "Янтра" и Българската федерация по Шотокан Карате До.

Резонно домакините участваха с най-голям брой състезатели (общо 28), които спечелиха 7 златни, 8 сребърни и 15 бронзови медала.

Трима възпитаници на треньора Владимир Вътев извоюваха отличия и от трите дисциплини – ката, кумите и Асай Рю ката. При състезателите на възраст до 9 години Иван Димитров и Ивайло Атанасов се окичиха с по два златни и един сребърен медал. Иван получи втора оценка на ката, но беше безапелационен на кумите, като интересното е, че в трите срещи, които изигра, победи съотборници. Стана първи и на Асай Рю ката. Ивайло пък пребори конкурентите си на ката и кумите, а на Асай Рю ката остана втори. Пълен комплект отличия си осигури Тихомир Галов, който участва в надпреварата при момчетата до 11 години. Тити, както го наричат съотборниците и приятелите му, зае второ място на ката, трето на кумите и първо в дисциплината Асай Рю ката.

По два медала от състезанието завоюваха Веселин Веселинов, Никола Трифонов, Атанас Йорданов и Йоанна Куманова

Сребро за КК"Янтра" спечелиха Дамян Ройбов, Георги Минчев и Бенислав Димитров, а бронз - Никол Караиванова, Илиян Димов, Димитър Панайотов, Александър Георгиев, Цветомила Жалкова, Виктория Илиева, Рангел Георгиев, Кристиян Султанов, Красимир Христов и Самуил Шумелов.

30-те спечелени медала класираха габровският карате клуб начело в отборното подреждане от състезанието. Второто място зае КК "Ронин" (Бургас), а на трето се нареди тимът на КК "Спартак" (Плевен).

Ден след 2-ата Национална купа за деца до 16 години в зала "Орловец" се проведе надпревара по Шотокан Карате До и за състезатели над 16 години, в която КК "Янтра" беше представен от носителя на 1-ви Дан - Александър Стоянов.