Каратеките от "Калоян" спечелиха 12 медала в Международен турнир

Отборът прибра най-много медали от всичките 18 клуба-участници в състезанието за купа "Пирин"

Снимка: Булфото

12 каратеки от Великотърновския клуб "Калоян" спечелиха 12 медала в  VI Международен турнир по карате за деца, проведено в Разлог.

С общо 3 златни, 2 сребърни и 7 бронзови медала, възпитаниците на "Калоян" се класираха с най-много отличия от всички отбори. В състезанието за купа "Пирин" участваха над 120 каратеки от 18 клуба в страната.

В комплексното класиране възпитаниците на сенсей Севджан Мехмедова се класираха втори след клуб "Дарис” (Кюстендил), които спечелиха 3 златни, 4 сребърни и 3 бронзови медала.

Ивелина Вълова е шампионка на "ката” индивидуално и взе бронзов медал на "кумите” в кат. до 50 кг при девойки младша възраст. Пресиян Павлов стана убедителен първенец на "кумите” в кат. + 55 кг при юноши младша възраст и е трети на "ката”.

Майкъл Петров спечели злато на "ката" при момчетата от набор 2000/2001 г. Константин Ангелов заслужи сребро в същата възрастова група, а Теодор Димитров се окичи с бронз на кумите в кат. -40 кг.

Втори на "ката" и трети на "кумите" до 45 кг. при младша възраст стана Пламен Кинов. При девойки младша възраст Лина Алжихмани е трета на "кумите” в кат. -45 кг.

Дебютантите на състезанието Георги Йорданов, Стефан Петров и Данаил Маринов поднесоха приятна изненада на "ката". Конкурирайки се с 32 състезатели, те изиграха по 6 срещи и достигнаха до полуфинал.

С бронзови отличия от първенството си тръгнаха Георги Йорданов и Стефан Павлов, а Данаил Маринов се класира пети.

Източник: в. "Янтра днес"