Малките "локомотивчета" с две награди за четири дни

Снимка: sport-gabrovo.com

Без нито една загуба по време на срещите, малките футболисти от "Локомотив” Горна Оряховица спечелиха два турнира за четири дни.

След като в събота се класираха за финалната фаза на "Данониада”, възпитаниците на Илия Пендов завоюваха купата на Асоциацията на българските футболисти вчера. Турнирът е част от програмата на БФС за развитие на детския футбол. Състезанието се проведе в рамките на програмата на Министерството на физическото възпитание и спорта "Децата и футболът”.

През първия ден от надпреварата бяха играни мачовете от предварителните срещи. На стадион "Локомотив” сили премериха седем футболни тима от Област Велико Търново.

След финалните срещи купата завоюваха малките футболисти на "Локомотив” Горна Оряховица, които спориха за първото място с "Етър 1924”. Мачът завърши с убедителния резултат 4:0. Малките "локомотивчета” получиха купата от кмета на Общината инж. Добромир Добрев. Председателят на Общинския съвет Даниел Костадинов връчи наградата за второ място на отбора на "Етър 1924”. Трето и четвърто място заеха отборите на Първомайци и "Изгрев”.

Раздадени бяха и девет индивидуални награди.

Освен купите и грамотите, всички отбори, участвали в турнира получиха екипи и по две топки.

Източник: Община Горна Оряховица