Наградиха най-добрите в плажния волейбол

Надпреварата в Габрово бе кръг от Националната верига за подрастващи

Най-добрите двойки от приключилия турнир по плажен волейбол "Габрово оупън" за мъже и жени до 22 години награди вчера, кметът на Габрово Таня Христова.

Първо място при жените и златни отличия извоюваха Ивана Боянова и Джесика Николова. Двете момичета от НСА се наложиха на финала над Ралица Василева и Светослава Ганчева с 2:0 (21:13, 21:17). Това е втори пореден успех за Ивана и Джесика, след победата им в предишния кръг от веригата, проведен в Божурище. В първия кръг, състоял се в Кърджали, те заеха второ място.

Като най-добре класирала се двойка във веригата, Боянова и Николова са с най-големи шансове да се състезават за България на Европейското първенство във Варна. Сребърните медали останаха за Василева и Ганчева.

В битката за бронзовите отличия Дани Найденова и Диана Николова победиха Никол Николова и Теодора Симеонова с 2:1 (21:17, 18:21, 15:11).

В надпреварата при мъжете за първо място се бориха Силвестър Иванов и Тома Станков срещу Александър Кордев и Бранимир Грозданов. Това бе повторение на финала от предишния кръг в Божурище, в който Силвестър и Тома се наложиха с 2:1 над същата двойка. В Габрово те повториха победата си с още по-категоричен резултат – 2:0 (21:10 , 21:17).

Така Иванов и Станков записаха трети пореден успех във веригата, след като спечелиха също и първия кръг в Кърджали, и на практика си осигуриха участие в Европейското първенство. Кордев и Грозданов спечелиха сребърни отличия.

Бронзовите медали от турнира в Габрово отидоха при Христо Георгиев и Кирил Меретев, които спечелиха малкия финал със служебна победа, заради контузия при съперниците – двойката Мирослав Братанов и Веселин Илиев.

Надпреварата по плажен волейбол в Габрово бе кръг от Националната верига за подрастващи и бе важна за определянето на двойките, представящи България в Европейското първенство по плажен волейбол за състезатели до 22 години, което ще се проведе този август във Варна. В рамките на три дни на игрището в комплекс "Синкевица" се играха срещи между 10 женски и 12 мъжки двойки.

Участие взеха и няколко габровски отбора, които не успяха да се класират сред призьорите.

Източник: Община Габрово