Нови победи за габровски ориентировачи

Нови две купи спечелиха състезателите на габровския клуб по спортно ориентиране "Узана". Възпитаниците на треньорите Васил Шандурков, Петко Игнатов и Елеонора Николова завоюваха отборните трофеи от надпреварите за Купа "Августа" и  Купа "Сивен", които се проведоха в град Хисар паралелно с Държавното първенство за мъже и жени.

Участие в тях взеха над 300 ориентировачи, сред които и гости от Румъния, Чехия, Украйна и Русия.

В спринтовата дистанция за Купа "Августа" габровският клуб излъчи трима медалисти. Михаил Добромиров завърши втори при момчетата до 12 години. При девойките до 20 години Косара Ботева остана на 24 секунди от златото и завърши трета, а в групата на Жени-35 Лидия Николова взе среброто. Още 12 състезатели на КСО"Узана" намериха места в първите десятки на своите възрастови групи и донесоха важни точки за отборното подреждане.

В старта за Купа "Сивен" на дълга дистанция медалистите от габровския клуб бяха с двама повече. Тихомир Галов завърши втори в надпреварата при момчетата до 12 години, като изпревари съотборника си Михаил Добромиров, който зае третото място. В по-горната възрастова група, до 14 години, Александър Иванов спечели бронз.

Бронзови отличия в сериозна конкуренция завоюваха също Мартин Понев и Косара Ботева, които участваха в стартовете при юношите и девойките до 20 години. Позиции сред първите десет в отделните възрастови групи завоюваха още 12 представители на габровския клуб по спортно ориентиране.