Три шампионски титли за "Узана 2007"

Три шампионски титли и общо 11 медала спечелиха състезателите на габровския клуб по ски бягане и биатлон "Узана 2007" на лятното Държавно първенство за възрасти, което се проведе на Юндола и Белмекен.

В класическия стил габровските спортисти извоюваха златен и два сребърни медала. Държавен шампион стана Александър Иванов при момчетата старша възраст, родени след 2000 година. При юношите старша възраст на 10 километра Илия Цонков завърши втори. Сребро взе и Мартин Пенчев при младшата възраст на същата дистанция.

Александър и Илия бяха сред призьорите и в дисциплината свободен стил. Цонков взе още един сребърен медал при юношите старша възраст на 3 х 5 километра. Вицешампион стана и Александър на 5 километра при момчетата старша възраст. В надпреварата на 2.5 километра при момчетата младша възраст, родени след 2002-ра година, Тихомир Галов завоюва бронз. Габровският спортист обаче бе запазил най-доброто от себе си за старта на 2 километра в дисциплината крос, в който извоюва шампионската титла.

Още трима габровски представители се качиха на почетната стълбичка в дисциплината крос. При момичетата младша възраст Виктория Петрова остана на нищожните две стотни от титлата и трябваше да се задоволи със среброто. Девора Аврамова и Михаил Михайлов пък взеха бронзовите отличия при момичетата и момчетата старша възраст.

Надпреварата на Юндола и Белмекен беше в три дисциплини.

През първия ден се проведе състезание по ролкови ски класически стил в изкачване с масов старт, във втория - ролкови ски свободен стил с интервален старт, а в третия - крос с интервален старт. Участие взеха състезатели от 9 клуба в страната, сред които бяха и 24-мата представители на габровския клуб по ски бягане и биатлон "Узана 2007". До стартовете бяха допуснати и състезатели от националните отбори на Казахстан, Беларус и Русия, които са на тренировъчен лагер в Белмекен.