Ученички от НАГ "изгряват" в леката атлетика

Златни медали от Ученическите игри при момичетата от 8-ми до 10-ти клас извоюваха представителки на Националната Априловска Гимназия.

Габровките заеха първите места на финалите в Сливен и с победата си осигуриха освен титла, също така и основен ремонт на физкултурния им салон. Главният спонсор на събитието отпусна предварително обявената допълнителна премия за класиралите се първи в надпреварата, с която ще се извършат ремонтни дейности на спортната им база в училище.

По думите на Бонка Пенева, участник в състезанието, момичетата са се преборили за първото място при нежния пол и силно се надяват с това действително да са си осигурили толкова необходимия точно в този момент основен ремонт на спортния салон в гимназията.

922460

Осем сред най-добрите училищни отбори в България се бореха за първото място на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен. Представителите на Априловската Гимназия успяха да изпреварят своите съперници от Разград само с разлика от 2 точки, като събраха общо 72 , които им осигуриха заслужената победа.

В отделните дисципилни 3 от шампионките спечелиха индивидуални отличия. Момчетата от гимназията в Габрово успяха да заемат 4-то място в крайното класиране със 76 точки. Трима от тях грабнаха медали в индивидуалните стартове.