Хандбалистките ни отново с победа

"Етър 64"

Шампионът и носител на Купата на България - "Етър-64" от Велико Търново започна с победа новия сезон в женското хандбално първенство. "Виолетовите" разгромиха "Шумен 98" с 28:12 (14:6) гола.

Мачът се игра в Стражица заради наказание на великотърновки.

Всички 14 състезателки взеха участие в двубоя и почти всички от тях завършиха с голове.

"Не гонехме разлика в двубоя, а търсехме да отработим различни тактически варианти. Това бе една полезна проверка за предстоящите двубои с "Карпати” като треньорката Йонка Генчева пробва различни схеми в защита и в нападение”, коментира президентът на клуба Атанас Атанасов.

"Етър-64” започна с Александрова, Богданова, Зоя Стефанова, Бурнева, Коцева, Вакрат и Зорница Стефанова, а в 6-ата минута резултатът бе вече 5:0. Тоталното надмощие продължи и в 11-ата минута преднината стана 7:1. От този момент Генчева предприе смени, като пусна в игра Анна Захарова, Станислава Димитрова, Маги Дончева и Деница Иванова.

Гостенките показаха, че не са слаб състав и бързо се върнаха в мача със 7:4. В отбора им има опитни състезателки като бившата етърка Мая Друмева, привлечени са и три хандбалистки от Нови Пазар. Разнообразната игра на етърки в атака обаче даде резултата и разликата отново набъбна на 10:5, а в 27-ата минута и до 14:5! Почивката дойде при 14:6, а любопитното бе, че през втората част "Етър-64” постигна абсолютно същия резултат – още 14:6… В игра се появиха още Деси Николова, Мирела Павлова и Петя Кръстева.

Надмощието след почивката бе толкова осезаемо, че цели 10 минути "Шумен” изобщо не можа да вкара гол! В 50-ата минута бе вече 23:8, а до края играха само младите и шуменки успяха да вземат по-почетен резултат – 28:12. Вратарките на "Етър-64” Гери Александрова и Деси Николова спасиха общо 6 от седемте дузпи за противника.

Най-резултатна от етърки бе израелката Шир Вакрат, която завърши мача с 6 гола, а пет има Соня Богданова. "Болярките” за пръв път играха с новите си екипи и анцузи, осигурени с помощта на спомоществователи.

В събота "Етър-64" стартира участието си в европейските клубни турнири като в първа среща от втория кръг за Купата на ЕХФ гостува на Ужгород (Украйна) на "Карпати".

________________________________________________________________________________