Вход | Регистрация

Ловеч 20°C

С джаз концерт откриват есенната изложба в Троян

С джаз концерт откриват есенната изложба в Троян
Снимка: sxc.hu

Традиционната есенна изложба на Дружеството на троянските художници ще бъде открита днес, 10 октомври, в залите на галерия "Серякова къща” от 18 часа.

Експозицията включва повече от 60 творби на 30 творци  – живопис, керамика, пластика.

На откриването ще свирят музикантите от грипата на Венцислав Благоев. Ще чуем Павлин Павлов (тромбон), който е родом от Троян и  прави първите си музикални стъпки в родния си град. Завършва "Академия за музикално изкуство" в Пловдив, а след това работи  в различни симфонични оркестри. В момента  работи в оркестъра  на Софийската опера.

Останалите в бенда са: проф. Владимир Радулов, български учен, преподавател, музикант и общественик, радиоводещ. Познат е на българската музикална публика и като джаз изпълнител на пиано и диригент;

Невилян Гемижев – известен кларинетист, свирил в националния гвардейски духов оркестър. В момента свири в Александров Рагтайм Бенд;

Венцислав Благоев – изключително талантлив тромпетист, завършил Музикалната академия в София и специализирал джаз в Австрия. Със специфичния си стил събира много публика в страната и Европа.

 

___________________________________________________________________________________


Следи ни и във Фейсбук на: http://www.facebook.com/Sever.bg



Троянски новини
Докладвай за нередност в статията
Добави коментар