Вход | Регистрация
Ловеч 20°C

Надзиратели си направиха синдикално дружество

Надзиратели си направиха синдикално дружество
Снимка: sxc.hu

  Синдикално дружество към Синдикат на служителите в затворите в България /ССЗБ/ си направиха 25 ентусиасти от затвора в Ловеч.  За свой председател те избраха Атанас Трифонов, главен надзирател.

Като основни цели на дружеството определиха по-високата степен на представителство на служителите на затвора и трите затворнически общежития към него – /ЗО/ – "Атлант” в Троян, "Полигона” в Ловеч и "Велико Търново” в старата столица, и отстояване на законните права и интереси на неговите членове.

Преди няколко дни и в затвора в Белене беше създадено ново Синдикално дружество на ССЗБ. В него членуват 86 надзиратели от дунавския град.

Синдикатът на служителите в затворите в България е първата и единствена в историята ни синдикална организация на надзиратели от затворите и следствени арести у нас. В организацията членуват още пробационни служители и съдебни охранители.

Синдикатът е създаден през 2009 г. и към момента негови членове са около 700 души. Създаването на Синдиката е провокирано от факта, че спрямо една част държавни служители в Министерството на правосъдието се наблюдава дискриминационно отношение от страна на държавата.

Досега представителите и членове на сдружението имат заведени десетки съдебни дела от трудовоправен характер срещу Министерството на правосъдието, като много от тях са спечелени вече и на втора инстанция.

 

________________________________________________________________________________


Следи ни и във Фейсбук на: http://www.facebook.com/Sever.bg

 



Източник: дарик
Докладвай за нередност в статията
Добави коментар