Ловеч 20°C

Най-добрите млади огнеборци са от Свиленград

Община Ловеч

Младите огнеборци от Свиленград спечелиха за поредна година първото място и преходната купа преходната купа "Юлиян Манзаров" в традиционния есенен турнир на младежките противопожарни отряди "Млад огнеборец", провел се вчера и днес в Ловеч. Те са от СОУ "Д-р Петър Берон”. Миналата година също показаха завидни умения и бяха победители в състезанието.

На второ място се класира отборът на спортно училище "Васил Левски” – Пловдив, а трети станаха огнеборците на СОУ "Н. Й. Вапцаров” – Айтос.

В състезанието участваха общо 11 отбора от 10 области в две дисциплини - "Бойно разгръщане на състезателна пътека” и "400 м. щафетно бягане с препятствия”.

Това е десетото издание на турнира. Той преминава под патронажа на кмета на Ловеч Минчо Казанджиев, който тази година връчи на победителя купата на общината.

Състезанието е включено в Календара на спортно-туристическите дейности в община Ловеч за 2014 г. Организатори са Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" и звеното й в Ловеч, Българската федерация по пожароприложен спорт, РИО – Ловеч, община Ловеч и фондация "Ангели от Лим".

Надпреварата се организира в памет на Юлиян Манзаров от Свищов, който загина при спасяването на съученици от потъналия в река Лим автобус преди 10 години. Тогава смъртта си в ледените води намериха 12 деца.