Ловеч 20°C

"Литекс" надделя на "Миньор"

Снимка: Булфото

"Литекс" запаси третото си място в класирането си в "А" група от футболното ни първенство, след победа в Перник. "Оранжевите" надделяха над местния "Миньор" с 2:1. Автор на двете попадения за ловчанлии бе националът Георги Миланов.

В 28-ата минута "Литекс" откри резултата след контраатака. Александър Цветков изрита топката напред, тя попадна в Момчил Цветанов, който продължи към Симеон Славчев. Дебютантът в националния отбор асистира на включилия се на скорост Миланов, който надбяга Стефан Станчев и вкара край вратаря Пейков.

В 54-ата минута Миланов вкара втория гол за ловчанлии след центриране на Ваюши в наказателното поле. Иса свали топката с глава и от въздуха Миланов прати топката в мрежата със странична ножица.

Перничани стигнаха до гол само седем минути по-късно. Саймъс Окечукво проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Маду с един финт завъртя Бодуров и Недялков и после вкара на Илко Пиргов за 1:2.

След гола жълто-черните тръгнаха в атака и гостите от Ловеч трябваше да се приберат в собствената си половина, но не се стигна до изравняване. От другата страна на терена възпитаниците на Христо Стоичков също пропуснаха да се разпишат за трети път.

Присъединете се към Sever.bg във Facebook, за да следите и там всичко, което публикуваме