Ловеч 20°C

"Литекс" разби "Светкавица" с 6:0

"Оранжевите" отбелязаха 4 гола за последните 17 минути на мача в Ловеч

Снимка: Булфото

Разгромна победа с 6:0 постигна "Литекс" в срещата третия кръг на първенството срещу новака в "А" група "Светкавица" Търговище.

На градския стадион в Ловеч футболистите на Любослав Пенев упражниха сериозен натиск върху защитата на гостуващия отбор още от самото начало на мача, но чистите голови положения липсваха до 18-ата минута, когато Светослав Тодоров се разписа след центриране на Момчил Цветанов от корнер.

Попадението вдъхна допълнително спокойствие на домакините и "Литекс" заигра сигурно и стабилно, поддържайки напрежението върху отбраната на "Светкавица". Нападателите на "оранжевите" отправиха няколко хубави удара към противниковата врата, но стражът Димов бе на висота и има основна заслуга, че на почивката отборът му се прибра в съблекалните, изоставайки само с един гол.

В началото на второто полувреме Любослав Пенев извади от игра Том и вкара Тиаго Мирасема на негово място. Само три минути след появяването си на терена бразилецът стреля опасно, но топката се отби от страничната греда на вратата на "Светкавица". В 54-ата минута Флорес отново подаде, а Мирасема навлезе в наказателното поле и след хубав удар с левия крак покачи резултата на 2:0.

Цифрите на светлинното табло се запазиха непроменени чак до 73-ата минута и нищо не предвещаваше разгромната загуба на "Светкавица". Тогава обаче вездесъщият в този мач Флорес изведе Кодо в коридор и бразилецът разстреля Димов, за да направи резултатът класически. Само 5 минути бяха необходими на Флорес, за да се отличи с поредната си асистенция. Той намери Момчил Цветанов, който бе оставен непокрит в наказателното поле и с лекота покачи на 4:0.

Въпреки категоричната си преднина футболистите на "Литекс" продължиха да атакуват яростно. В 87-ата минута Мирасема центрира към сънародника си Кодо, който с глава отбеляза пети гол за своя тим.

Крайният резултат бе оформен в последната минута на срещата, когато изпадналите в нокдаун гости бяха наказани от Момчил Цветанов, които се разписа с удар от 20 метра.

След победата "Литекс" събра актив от 7 точки и заема трета позиция във временното класиране.

Източник: Sporta.bg