Ловеч 20°C

"Литекс" с две победи във вчерашните контроли

Снимка: Булфото

"Литекс" записа две нови победи в летните си контроли. Вчера, 1 август, "оранжевите" си спретнаха блиц-турнир, този път със съседските "Спартак" - Плевен и "Видима-Раковски", в който постигнаха успехи с по 1-0.

Срещите бяха на принципа всеки срещу всеки и се играха в полувремена от 45 минути. Точни за ловчанлии в августовската вечер бяха Георги Миланов и Костадин Башов.

В първата си среща за вечерта домакините надиграха убедително, но вкараха само един гол на плевенчани. За успеха им се разписа националът Георги Миланов, след отлична асистенция на Галин Иванов. Вратарят на плевенчани се намеси успешно в още 2-3 ситуации, спасявайки майсторски удари на Заков и Иванов.

Гостите от Севлиево първи можеха да открият резултата във втората контрола, но вратарят на "Литекс" Евгени Александров се намеси перфектно срещу откъсналия се Християн Кожухаров. Натискът на домакините даде резултат и в 17-ата те вкараха красив гол.

Кирил Динчев центрира отлично от дясно и дошлият на проби нападател Костадин Башов се разписа с глава. Срещу "Видима" наставникът на оранжевите Христо Стоичков заложи на състав, в който преобладаваха почти изцяло младоците и юношите от школата.

В 26-та минута близо до попадение беше и централният бранител Емил Грозев, но ударът му мина над гредата. В 36-та минута за малко не се разписа и холандецът Матусива, но стражът на Видима спаси шута му до гредата. След това и пред Чико Цветанов се отвори възможност, но той стреля покрай левия стълб.

Съставът на "Литекс" срещу "Видима": Александров,Динчев, Ил. Миланов, Грозев, Недялков, Цветков, Колев, Г. Миланов, Цветанов, Десподов, Башов (Славчев, Костадинов, Борисов, Матусива, Здравчев, Смирнов).

Състав на "Литекс" срещу "Спартак" Пл: Пиргов, Стр. Попов, Ил. Миланов, Бодуров, Божиков, Йеленкович, Цветков, Г. Миланов, Г.Иванов, Ваюши, Заков.

___________________________________________________________________________________

Източник: Sporta.bg