Ловеч 20°C

"Литекс" с победа над "Черноморец"

ПФК "Литекс"

В домакинска среща "Литекс" победи безапелационно "Черноморец" с 3-1. В първото полувреме албанците Ваюши и Джазула асистираха за 2 гола на Джордан и той даде солиден аванс за своите. Нападателят има вече на сметката си 10 попадения от началото на сезона.

В 66-та минута бургазлии стигнаха и до гол, дело на Пехливанов след корнер, който отблизо засече топката. В 76-та минута с безпощаден шут Джазула реализира отсъдената дузпа и направи 3-1.

Победата позволи на ловчанлии да скъсят разликата с лидера "Лудогорец", който направи реми 1-1 с "Черно море" вкъщи и вече води само с 4 точки в класирането.

"Литекс" – "Черноморец"  3 - 1

1-0  Джордан (6)

2-0  Джордан (38)

2-1  Пехливанов (66)

3-1 Джазула (76)-дузпа