Ловеч 20°C

"Литекс" смени Шампионската лига с Лига Европа

"Оранжевите" загубиха и втория си двубой срещу полския "Висла" (Краков)

Снимка: Булфото

"Литекс" отпадна безславно от Шампионската лига, след като късно снощи бе разбит и във втория си мач срещу полския "Висла" (Краков). Този път ловчанлии загубиха с 1:3 и така с общ резултат 2:5 приказката за тях свърши.

Утеха за "оранжевите" е факта, че поне класирането до третия предварителен кръг в турнира на богатите им подсигури участието в групите на Лига Европа.

Снощният двубой обаче оставя сериозни съмнения относно способността на "Литекс" да се противопостави на европейските отбори, след като бе напълно неутрализиран от своя съперник.

Герой за "Висла" бе универсалният Меликсон, който изведе своя тим след прекрасно двойно подаване с Малецки. Отново Меликсон удвои преднината малко след почивката, след като домакините получиха правото да изпълнят дузпа.

Бодуров намали двайсетина минути преди края на двубоя, но малко след това Небойша Йеленкович получи заслужен червен картон за нарушение срещу Нунес и с това реално шансовете на ловчанлии се стопиха.

Крайното 3:1 бе оформено пет минути преди изтичането на редовното време от Вилк.

Висла - Литекс  3:1

1:0 Меликсон - 42'
2:0 Меликсон - 55' - дузпа
2:1 Бодуров - 68'
3:1 Вилк - 85'

Директен червен картон: Небойша Йеленкович - 76'

Висла:  Парейко, Ялиенс, Чавес, Диас, Ламей (Йованович - 86'), Меликсон (Палич - 84'), Соболевски, Кирм, Нунес, Генков, Малецки (Вилк - 75')

Литекс:  Винисиус, Занев, Николов, Йеленкович, Илия Миланов, Бодуров, Георги Миланов (Кодо - 72'), Янев (Цветков - 61'), Том, Мирасема, Цветанов (Светльо Тодоров - 52')