Ловеч 20°C

Боксовият клуб отново е първи

Снимка: Булфото

Боксов клуб "Русе” стана за пореден път отборен републикански шампион при жените, съобщиха от клуба. Вторият кръг от състезанието се проведе в Русе от 5 до 7 февруари.

На финалите днес Стойка Петрова в категория 54 кг победи с отказване в първи рунд бившата състезателка на клуб "Русе” Петя Цонева, която сега играе за НСА. Севда Асенова пък стана първа в категория 51 кг, а двете румънки, които играят за боксов клуб "Русе” са шампионки в категориите 81 и + 81 кг.

В отборното класиране на второ място след клуб "Русе” е тимът на НСА, трети са "Локомотив” – Русе. Общо 18 отбора се включиха в турнира. Възпитаничките на боксов клуб "Русе” грабнаха и приза за "Най-добър състезател”, който бе връчен на Севда Асенова, както и за "Най-техничен състезател”, присъден на Стойка Петрова.

"Най-младият шампион” стана Венелина Поптолева от "Ботев” – Пловдив.