Ловеч 20°C

Загуба на "Литекс" от "Левски" с 1:2

Снимка: Булфото

"Литекс" загуби от "Левски" като домакин с 1:2 в дербито на 23-ия кръг на "А" група вчера.

Ловчанлии играха значително по-добре, но "сините" успяха по шампионски да реализират 2 от 3-те си 100-процентови положения и да грабнат трите точки. С това отборът си осигурява временно първото място в "А" група.

Победата можеше да бъде и по-изразителна, ако Жоао Силва не бе изпуснал дузпа в продължението. Домакините от Литекс надиграха тотално "сините" в първия половин час, преди да падне гола в тяхната врата.

И след почивката и домакините останаха по-активният тим на терена. Вместо да изравнят обаче ловчанлии допуснаха нов гол в 62-ата минута.  В 80-ата минута домакините най-накрая намериха пролуката във вратата на "сините". Ваюши центрира от фаул, а Илия Миланов с глава леко чукна топката покрай Илиев за 1:2.