Ловеч 20°C

КК "Атнес"-Троян спечели сребро и бронз като домакин

В националното първенство по карате участваха 100 състезатели от 20 отбора в страната

Снимка: Bulphoto

Мъжкият отбор на карате клуб "Атнес"-Троян спечели отборно второ място на провелото се в спортна зала "Чавдар" в града национално първенство по карате. При жените бронзов медал за домакините спечели Светла Димитрова.

100 състезатели - мъже и жени от 20 клуба в страната взеха участие в националната надпревара.

Троянският клуб с президент и треньор Емил Атев бе в състав Генади Христов, Димитър Христов, Владислав Пенков, Владислав Шишков и Пламен Мошеков.

Първи станаха КК "Никон"/София/, а трети КК "Левски-Спартак" и КК "Петромакс"/Плевен/.

Състезанието бе открито от кмета на Община Троян г-жа Донка Михайлова, която получи плакет от вицепрезидента на Федерацията по карате г-н Русалинов. За троянския клуб предстоят участия в шампионатите за другите възрастови групи.

На 24 и 25 март карате клуб "Петромакс"-Плевен ще бъде домакин на Националното първенство за девойки и младежи старша възраст.