Ловеч 20°C

Литекс надигра Шкендия в контрола

На стадиона в Ловеч "оранжевите" надигра македонския първенец гол на Светослав Тодоров

Снимка: Булфото
Повече за:

Българският шампион Литекс победи с 1:0 Шкендия (Тетово) в контролна среща, играна на градския стадион в Ловеч.

Домакините насрочиха контролата, след като отложиха мача си от 13-ия кръг на "А" група срещу Калиакра (Каварна) заради участието на трима футболисти в младежкия национален отбор.

"Оранжевите" надиграха тотално македонския първенец, но стигнаха до победата едва в 82-та минута, когато Светослав Тодоров се разписа след подаване на Том. През цялата среща Литекс диктуваше събитията на терена и създаде дузина голови положения, които обаче не съумя да реализира.

Македонците пък само веднъж застрашиха вратата на домакините. За пръв път в игра за Литекс от почти една година насам се появи бразилският халф Сандриньо. Той се възстановяваше дълго време от операция на коляно и днес изигра едно полувреме.

________________________________________________________________________________

Източник: Sporta.bg