Ловеч 20°C

Над 30 пилоти в рали-крос „Ловеч 2017”

Повече от 30 автопилоти взеха участие в традиционния рали-крос "Ловеч 2017” на трасето край Баховица. Надпреварата бе и четвърти кръг на националния шампионат.

Методи Тодоров с БМВ ("Старт Н Криводол") стана победител в Дивизия 3, в Дивизия 2 всички призови места заеха пилотите от Автомотор клуб "Ботевград", първенец е Ивайло Йончев с "Хонда Сивик". В най-мощната Дивизия 1 на първо място се класира Светослав Манастирски с "Мицубиши Лансер" ("Старт Н Криводол 2").

Отборен победител стана "Старт Н Криводол 2", следван от тима на "Ботевград" и "Жико Моторспорт". По традиция кметът на Баховица Калин Кръстев подари на първенеца живо агне.

В борбата за наградата "Купа Лада" на второ място се класира ловчалията  Емил Кючуков от отбора на "Вромос", а първото място взе Лъчезар Петров  от "Жико Моторспорт".

Красимира Стоянова, единствената дама сред пилотите, бе поздравена от кмета на Ловеч Корнелия Маринова за десетгодишното си участие в рали-кроса. Сред гостите беше и народният представител Милко Недялков.

Преди официалния старт директорът на състезанието Ивелин Йончев, бивш участник в ралито, си припомни състезателните години с две обиколки по трасето, като негов навигатор бе градоначалникът Маринова. С постигнатото време 1.08 минути те получиха наградата  "Сърцата на публиката".

източник: dariknews.bg