Ловеч 20°C

С 0:10 паднаха националките ни по футбол от Исландия

Националите от женския футбол се разминаха отдалеч с участие на европейското

Снимка: Булфото

10 гола отпусна българският национален отбор по футбол във вратата си в снощния мач с тима на Исландия. Двата тима играха на Градския стадион в Ловеч за квалификациите за европейско първенство.

С резултата 0:10 от вчера нашият отбор завърши мачовете от групата си без нито една спечелена точка и вкаран гол.

Още на почивката гостенките от Исландия имах преднина от три гола след точни попадения на К. Йонсдотир, Гунарсдотир и Видерсдотир. Още два гола понесе вратата на Роксана Шахънска веднага след началото на второто полувреме.

Едва в 59-та минута българките отправиха точен удар към вратата на исландките, но до края на мача не отбелязаха попадение. В 64-та минута Т. Йонсдотир вдигна резултата на 6:0 след грешка на Шахънска. Българската вратарка се контузи две минути по-късно и бе заменена.

Седмият гол в българската врата е дело на Омарсдотир, следван от точните удари на Ларусдотир в 70-та и 73-та минута. Разгромяващият десети гол за Исландия направи К. Йонсдотир в 80-та минута.

_________________________________________________________________________________