Ловеч 20°C

Юношите на "Литекс" и "Левски" направиха зрелищно равенство

Двата тима завършиха 3:3 в Ловеч в интересен мач с много положения и за двата отбора

Снимка: Булфото

"Литекс" и "Левски" направиха зрелищно равенство 3:3 в дербито на 11-ия кръг на Елитната юношеска група по футбол до 19 години. Двата тима предложиха на публиката изключително интересен мач, който освен с шестте гола ще бъде запомнен и с многобройните скоростни атаки, хъса за победа и качествените изпълнения и на двата противникови тима.

Като цяло домакините от "Литекс" имаха повече атаки и могат да съжаляват в по-голяма степен за пропуснатата победа, още повече, че на сметката им бе записана и дузпа, пропусната от Ангел Здравчев в 66-ата минута.

Действащите шампиони от Ловеч откриха резултата още в шестата минута чрез Христо Кирев, но в 20-ата играчът на гостуващия тим Цветелин Тонев изравни. Капитанът на "Левски" Асен Георгиев пък изведе своите напред 10 минути преди края на полувремето и при този резултат завърши първата част.

След почивката домакините наложиха осезаем натиск и изравниха в 63-ата минута след гол на Ангел Здравчев. Той имаше възможност и да изведе своите напред, но пропусна да отбележи от бялата точка само три минути по-късно. Играчите на "Левски" се възползваха от моментното объркване в редиците на домакините и отново излязоха напред в резултата чрез централния нападател Жак Коен, който бе точен след центриране от ляво на защитника Тодор Гочев в 70-ата минута.

"Литекс" се хвърли напред и Красимир Митев успя да изравни две минути преди края на редовното време. Само минута по-късно ловчанлии можеха да грабнат и победата, но техен играч пропусна сам срещу вратаря и така съперниците завършиха при равенство 3:3.

След този кръг "Левски" излезе начело във временното класиране, изпреварвайки "Славия" по голова разлика. Двата столични тима имат по 28 точки, а "Литекс" заемат третата позиция с 24.