Плевен 21°C

Купа и злато по шах за второкласничка

Плевенската състезателка победи в Пети Международен турнир, провел се в Пловдив

plevenzapleven.bg

Второкласничката Кристина Апулчева от НУ "Отец Паисий” в Плевен стана победител в Пети детски международен шахматен турнир "Купа Тримонциум” , който се проведе през уикенда в Пловдив. Младата състезателка прибра златото във възрастовата група до 8 години, момичета. Освен това тя заслужено бе наградена с грамота, флагче и велосипед.

Рекорден брой участници в турнира отчитат тази година организаторите от шахматен клуб "Пловдив” със съдействието на Община Пловдив, КЦМ-200 АД и Макском ЕООД. Общо 117 деца от 22 шахматни клуба в нашата страна, Гърция и Турция, са се включили в спортната надпревара.

Победителката е с добро постижение и от преминалото наскоро математическо състезание "Стоян Заимов”. В тази надпревара Кристина си поделя пето място с Елица Станчева, друга второкласничка от НУ "Отец Паисий”. Най-добър математик и първенец стана третокласникът Мартин Блажев, а втори се класира четвъртокласникът Дарин Хитов, информират от училището.