Плевен 21°C

Плевенчанин стана Цар на таблата

Снимка: sxc.hu

Купата Цар на таблата на Plomari за 2013 взе плевенчанинът Йордан Маринов. Той спечели 5-дневна почивка за себе си и своето семейство в родината на узото, както и посещение на дестилерията на Ouzo of Plomari.

Турнирът премина много оспорвано. Сред участниците личаха имената на Росен Пенчев, Темелко Темелков, най-добрата жена по табла в света – Мая Пейчева, и други водещи български табладжии. Над всички отново бе плевенчанинът Йордан Маринов, който спечели 6 последователни мача, а на финала надигра Темелко Темелков от Сандански с резултат 2-1. Победителят беше награден лично от собственика на Ouzo of Plomari Никос Калоянис, който му връчи освен купата и традиционната бутилка узо.

На 22 септември започва и индивидуален финал на 4-то световно първенство по спортна табла. Там също има участник от Плевен – Петьо Маринов, който е  председател на местният шахматен клуб "Спартак Плевен XX”.

Някои от мачовете ще бъдат предавани онлайн. Състезателите ще бъдат разпределени в предварителни групи. Ще се играят мачове по системата 2 от 3 до 11 точки. Полуфиналът ще бъде до 13 точки, а финалът - до 15. Гарантираният награден фонд е 4700 евро, като ще бъде увеличен от таксите на състезателите. Ще се играе на сървъра на Грид Гамон. Турнирен директор е Тара Мендичино, а турнирният комитет се състои от Пери Гарднър- САЩ, Скарлет Сереро – Франция и световният номер 1 Мочи Мочизуки-Япония.

Източник: infoPleven