Вход | Регистрация
Русе 21°C

Красимир Дечев - "Художникът и неговия град"

Поредната експозиция на твореца акцентира на природата

Красимир Дечев - "Художникът и неговия град"

Четвъртата самостоятелната изложба на художника Красимир Дечев ще бъде открита на 31 март /неделя/ в малката зала на ул. "Борисова №6 в Русе.

Роден в дунавския град Русе на 14 април 1950, той започва целенасочените си занимания с изобразително изкуство в началото на 80-те години, въпреки че любовта му към рисуването датира още от неговото детство.

От 1992 г. художникът е член на Дружеството на художниците - Русе. Участва в общите изяви на Дружеството, както и в ежегодните салони за изобразително изкуство в Русе.

През 2003, 2007 и 2010 г. реализира и самостоятелни изложби. Негови картини са притежание на частни колекционери в България, Германия, Норвегия и Канада.

Настоящата изложба няма обявено конкретно заглавие, но не е и ретроспекция на творчеството на художника. Тя представя нови авторски творби, които са обединени от обща концепция за "Художникът и неговият град”.

861297

Основен  мотив в творбите на Красимир Дечев е архитектурата, която той интерпретира по-конкретно или по-абстрактно. Създадените асоциативно-образни композиции представят непосредственото впечатление импресия на художника от обектите, които той запечатва на платното.

861299

Чрез умението си да се предаде собственото си вълнение чрез средствата на художествената изразителност на цветовете, той "манипулира” зрителя. В платната му изплуват типичните за русенската архитектура сгради, едновременно навяващи спомени и мечти, внушаващи ту носталгия, ту оптимизъм.

Използваните ярки, светли тонове и изчистената композиция, превръщат възприемането на изобразените пейзажи в личностно преживяване.

Предпочитаните техники от твореца са на маслената и акрилната живопис, които му позволяват да изгради образите си още по-интимни, чрез използваната деликатна фактура.

Нов момент в настоящата изложба е интересът на художника към природата. "Заетите” елементи от нея са успешен авторски експеримент, при който изображението остава подчинено на емоционалното въздействие от овладяването на колорит, композиция и форма. Постигнат е баланс между сдържаност и експресивност, реализъм и условност.

861302


Следи ни и във Фейсбук на: http://www.facebook.com/Sever.bg



Докладвай за нередност в статията
Добави коментар