Парите за комарите свършиха, те се увеличават стократно
Предвидената в бюджета на община Русе сума за борба с насекомите в размер на 160 000 лева е изчерпана. Оказва се обаче, че популацията на кръвосмучещите насекоми се е увеличила ... многократно, призна зам.-кметът по комунални дейности в местната администрация Свилен Иванов.
И то не един, два или десет пъти, а цели 100 пъти! Това показало изследване на популацията на ларвите на насекомите, направено от русенска лаборатория по поръчка на фирмата, която пръска срещу комари.
Парите са изхарчени, но задължение на фирмата е да няма комари, а не просто да усвои сумата, за разлика от други години. Така че те продължават да пръскат против комари, на места определени от Общината. Пръскането в Русе и тази година се проведе със закъснение, заради забавена обществена поръчка.
Кметът Пламен Стоилов се е зарекъл догодина това няма да бъде допуснато и изпълнителят ще е ясен много по-рано.
___________________________________________________________________________________
Следи ни и във Фейсбук на: http://www.facebook.com/Sever.bg
русе нюз