Русе 21°C

"Дунав 8806" започна годината с победа като гост

Русенки се наложиха над "Левски" в оспорван мач в София

Снимка: sxc.hu

С победа започнаха 2012 година баскетболистките на "Дунав 8806". След изключително оспорван мач те се наложиха с 63:59 като гост на столичния "Левски". По този начин русенки затвърдиха лидерската си позиция в първенството, като до момента имат 12 победи и само една загуба.

През цялата среща двата тима играха много равностойно и до самия край не бе ясно кой ще успее да се наложи.  Домакините стартираха доста силно и успяха да дръпнат с девет точки, но възпитаничките на Георги Божков бързо се окопитиха и доведоха нещата до равенство в края на първата четвърт. Втората част премина с лек превес на "Дунав 8806", като отборът се оттегли на почивка с три точки аванс (34:31).

След полувремето столичанки излязоха пределно мобилизирани и стопиха пасива си, а преди началото на четвъртата решителна част те имаха минимална преднина от една точка. Лидерките в класирането обаче за пореден път доказаха психическата си устойчивост и реализираха силна поредица, по време на която вкараха 14 точки и допуснаха само две. Това се оказа и решаващо за крайния изход от двубоя, макар и в последните минути русенки да "изпуснаха парата" и да позволиха на домакините да стопят част от разликата (63:59).

Ейдриен Джонсън бе на познатото си високо ниво и записа пореден дабъл от 26 точки и 11 борби. С 9 точки и 7 борби за победата допринесе и Зорница Костова. За "Левски" Хуанита Уорд отбеляза 24 точки и записа 8 борби. Силен мач за столичанки изигра и Петя Джамбазка, завършила с 20 точки и 5 овладени топки.

________________________________________________________________________________