Русе 21°C

"Дунав 8806" с нова победа

Те се наложиха над Монтана с 86 на 68

Снимка: Дунав 8806

Носителките на Купа България, русенският "Дунав 8806" продължават към финал след победа над отбора на "Монтана 2003" с резултат 86:68 (17-16) – (22-19) – (11-25) – (18-26).

Баскетболистките на старши-треньора Георги Божков надиграха домакините в решителната среща, но  не и без помощта на Кристина Сантяго, която отбеляза 30 точки в мача и направи 9 борби.

Милена Томова от домакините откри резултата и при 2:2 монтанки направиха серия от 5 точки, и поведоха в мача. Постепенно "сините феи" успяха да стопят разликата и така първата десятка завърши при 17:16 в полза на домакините. През втората четвърт на двубоя момичетата на Славко Димитров се откъснаха с 4 точки напред (39:35), но след почивката, третата част на срещата се оказа решаваща.

Аманда Джонсън отбеляза 2 точки и изравни резултата 39:39, а след това "сините феи" занизаха кош след кош и категорично поведоха с 10 точки. След два успешни наказателни удара, изпълнени от Цветомира Шаренкапова, разликата дори стана 12 точки, но Радостина Славова от "Монтана 2003" отбеляза 2 точки и частта завърши при 50:60 за "Дунав 8806".

През последната четвъртина мачът се доиграваше и дунавки категорично доминираха на терена. 5 секунди преди края на срещата Зорница Костова беше точна от тройката и оформи крайния резултат на 86:68 в полза на дунавки.

Наред със Сянтяго добри попадения за русенки направиха и Зорница Костова и Мерике Андерсон. Те добавиха по 13 точки за победата. Цветомира Шаренкапова записа в актива си 11 точки и 8 борби, а Аманда Джонсън – 10 точки и 10 борби. Радостина Димитрова се отчете с 9 точки.

За домакините 22 точки вкара Милена Томова, а 21 – добави Камелия Михалкова.

На 22-ри април в Бургас ще се изиграе последната среща между отборите на "Нефтохимик 2010" и "Хасково 2012" и тогава ще стане ясно срещу кого ще се изправят на финал "сините феи".

Източник: БК "Дунав 8806"