Русе 21°C

Два юбилейни турнира в Русе завършиха

В състезанията участваха 4 отбора

Снимка: Община Русе

10-ти юбилеен турнир по волейбол за мъже и 10-ти юбилеен турнир по плажен волейбол за жени се проведоха на 31 май и 1 юни в Русе. Организатори на надпреварата бяха Община Русе, съвместно със сдружение СНЦ "Русе волей клуб". Състезанията преминаха под егидата на кмета Пламен Стоилов.

Турнирът по волейбол за мъже стартира на 31 май в спортната зала на Русенския университет и продължи и на 1 юни. Турнирът по плажен волейбол за жени се проведе на 1 юни в спортен комплекс "Олимпия".

В надпреварата при мъжете участваха 4 отбора: "Русе волей клуб”, "Арда” – Кърджали, "Етър” - Велико Търново и Русенски университет. Те се класираха съответно на първо, второ, трето и четвърто място. При дамите също се включиха 4 отбора - два на "Русе волей клуб”, "Врабчо” – Русе и Русенски университет.

936002 936001 936000

Първата и третата позиция заеха състезателките от "Русе волей клуб”, на второ място са "Врабчо” – Русе. Четвърти остана отборът на Русенския университет.

935999 935997 935998

Победителите в надпреварите получиха наградите си от зам.-кмета по хуманитарни дейности на Община Русе Иван Григоров.