Купа "България" при женския бокс отива в Русе

Освен голямата награда русенските боксьорки взеха и седем първи места

Снимка: Булфото

Купа "България" в женския бокс отново отива в Русе.

Тя е за местния боксов клуб, съобщи неговия изпълнителен директор Илия Сяров. Освен голямата награда от турнира по бокс за жени и девойки в Кърджали русенки взеха и седем първи места.

Севда Асенова в категория 48 кг победи на финала световната шампионка за девойки Венелина Поптолева от "Ботев", а Стойка Петрова бе по-добра от Сара Мохамади от НСА. Габриела Димитрова, която е бронзов медалист от световното първенство за момичета тази година, защити позициите си в бокса и също се класира първа в категория до 57 кг. Тя игра на финала срещу Пламена Пантелеева от НСА.

Боксьорката Анелия Неделчева в категория до 64 кг победи съперничката си от "Локомотив" – София Виктория Иванова.

Румънките, които се състезават за клуб "Русе" също допринесоха за победата. Маринела Раду в категория 81 кг нокаутира Силвия Христова от "Локомотив" – Русе, а съперничката на Елена Турчин в категория плюс 81 кг не се яви и това й осигури златото.

Николета Йорданова при девойкитесъщо стна апърва. Вицешампион при младите състезателки е Йонона Йорданова в категория 46 кг, а трето место в крайното класиране зае Николета Иванова. Марина Буюклиева при жените също завоюва третата позизия в категорията си – 51 кг.

На втора позиция след клуб "Русе" в крайното класиране остана ЦСКА.