Русе 21°C

Русенски боксьори пак обраха медалите

Пет златни и пет сребърни отличия спечели тимът на турнира за купа „Левски“

Снимка: Thinkstock/Guliver

Състезателите от боксов клуб "Русе" грабнаха пет златни и пет сребърни медала от турнира за купа "Васил Левски".

Общо 10 възпитаници представиха отбора в посветения на 100-годишнината на ОСК "Левски" турнир, който приключи в събота. В състезанието участваха всички столични клубове, както и поканени отбори от страната.
Първи места в своите категории от боксов клуб "Русе" спечелиха Петър Йорданов (40 кг.), Ангел Йорданов (44 кг.), Иван Атанасов (52 кг.), Севдалин Валентинов (56 кг.) и Севда Асенова (48 кг.). Със сребро си тръгнаха Августин Северинов (32 кг.), Айгюн Миланов (34 кг.), Християн Миленков (48 кг.), Кристиян Иванов (75 кг.) и Марина Буюклиева (48 кг.).

Севда Асенова надви световната шампионка при девойките Венелина Поптолева в категория до 48 кг., освен това две русенски момичета в категорията – Севда и Марина, след оспорван двубой на финала се класираха на първо и второ място.

Петър Йорданов спечели оспорван мач на финала над Красимир Инински - сина на президента на Българската федерация по бокс и беше награден с приз за най-техничен състезател.

Треньорите на русенския отбор, които имат ключова роля при подготовката на боксьорите, са Павел Сяров и Съби Събев. Седем от десетте представители на боксовия клуб на турнира за купа "Васил Левски" са възпитаници на Спортното училище в Русе.