Русе 21°C

Русенските боксьорки с три първи места

Областна администрация - Русе

Състезателките от русенския отбор по бокс спечелиха три първи места във финалите от Републиканското отборно първенство по бокс за девойки и жени и заслужиха отборната титла при дамите. Клубове от цялата страна мериха сили в надпреварите, които приключиха вчера.

В личната надпревара Стойка Петрова триумфира в категория до 51 кг. До 48 кг първа стана Севда Асенова, а при 64-килограмовите титлата грабна Анелия Неделчева. Купата на първенеца връчи зам.-областният управител Айлян Карамехмедова.

БК "Русе” се отличи и при надпреварите между девойки. В категория до 69 кг. Габриела Цвяткова победи Брегита Абрахамоглу с 3:0. В категория над 81 килограма Хюлия Стоянова от "Арда” бе победена от Николета Йорданова. При отборите на девойките на първо място е "Локомотив”-София, следван от "Левски София-Запад” и "Арда Бокс” от Кърджали.

1226872

Раздадени бяха и индивидуални награди – за най-добро представяне, най-добра техника и най-борбен състезател.