Русе 21°C

Русенчета премериха сили по шахмат

Калоян Тодор от ОУ "Любен Каравелов" спечели първо място и златен медал в генералното класиране в ученическо първенство по шахмат, което се проведе по повод Деня на народните будители в Регионална библиотека "Любен Каравелов" в Русе. То бе организирано по инициатива на Управителния съвет на Шахматен клуб "Дунав 1931", съвместно с Русенската библиотека.

Второ място със сребърен медал заe Радослав Нейков от СОУЕЕ "Свети Константин-Кирил Философ", а третата позиция и бронзов медал бяха за Диляна Иванова, предучилищна възраст.

Състезанието бе отворено за участие за всички русенски деца. В състезанието се включиха 19 момчета и 4 момичета от предучилищна възраст до 7-и клас. Най-малкият участник бе петгодишната Елена Иванова от  ЦДГ "Здравец" в Русе. Участниците играха в шест кръга по Швейцарска система, като контролата позволяваше 20 минути на състезател, до завършване на партията.

1093726

Във възрастовата група до 3-и клас първо място бе присъдено на Диляна Иванова, второ място – на Станислав Ботев от ОУ "Иван Вазов", а трето и четвърто място, с еднакъв брой точки, заеха Константин Стоилов от СОУ "Христо Ботев" и Валери Нечев от СОУПНЕ "Фридрих Шилер”.

В класирането от 4-и до 7-и клас трето място спечели Ива Гавраилова от ОУ "Любен Каравелов".

1093728

За всички състезатели, освен грамоти от ШК "Дунав 1931", имаше и насърчителни предметни награди, предоставени от домакините.