Силвия Митева извоюва олимпийска виза!

Момичето от Русе можеше да се класира и по-добре, но направи грешка на обръч

Силвия	 Митева извоюва олимпийска виза!
Снимка: Булфото

Голямата надежда на българската художествена гимнастика, Силвия Митева, завърши седма в многобоя на световното първенство във френския град Монпелие. Русенката демонстрира за пореден път безспорната си класа и успя да събере общо 110, 225 точки, което автоматично означаваше, че чаровното момиче носи на страната си олимпийска квота.

Митева можеше да заеме и по-предно място, но грешка на обръч й коства осезаемо намаляване на съдийските оценки. Въпреки това световното първенство в Монпелие беше най-успешният форум в досегашната кариера на талантливата ни гимнастичка. Припомняме, че Силвия Митева спечели бронзови медали на два от уредите - бухалки и лента, а на обръч и топка зае четвъртото място.

Евгения Катаева грабна поредната си световна титла, събирайки 116, 650 точки, макар и да натрупа само 0,50 пункта повече от отнеслата всички златни медали от Световната купа в София Даря Кондакова.