Русе 21°C

Силно българско присъствие на Олимпиадата днес

Снимка: Wikipedia

Българският национален отбор по волейбол излиза днес срещу Русия. След 32 години момчетата ни ще играят на полуфинал. Срещата е с начален час 17:00 българско време.

Тервел Пулев излиза на ринга в 17:30. Той ще спори за място на финала с украинеца Олександър Юсук в категория до 91 килограма.

Също днес на тепиха ще излязат и двама борци в свободния стил. От 15.00 часа Радослав Великов ще срещне в елиминационния кръг представителя на Таджикистан Николай Ноев в категория до 55 кг.Кирил Терзиев ще започне своето участие от 1/8 финал в категория до 74 кг. Съперник на българина ще бъде Садех Гударзи от Иран.

Композиции на бухалки в първата ротация и лента във втората ще представи грацията от художествената гимнастика Силвия Митева. Тя заема шеста позиция във временното класиране от 24 съзтезателки. За финала ще се класират първите десет. Началото на надпреварата е в 14:00 часа в зала "Уембли Арена".

Продължава и надпреварата в ансамблите. Изпълненията на вторите съчетания с ленти и обръчи са с начален час 16:50. Нашият ансамбъл по художествена гимнастика заема в момента четвъртото място след първото съчетание на пет топки от квалификацийте на олимпийския турнир в Лондон. Финалът в много боя е насрочен за неделя. За него ще се класират първите 8 състава.

Българинът Петър Стойчев ще трябва да плува между патици и тръстики заедно с конкурентите си, тъй като финалът в плувния маратон на 10 км ще се проведе в езерото на лондонския "Хайд Парк". Началото на надпреварата е в 14:00 часа.

__________________________________________________________________________________

Източник: inews.bg