"Академик" победи "Чавдар" в Троян

Снимка: sxc.hu

Съставът на свищовския "Академик" се укрепи на третото място в класирането на Северозападната "В" група, след победата си над "Чавдар"в Троян с 4:0. Три от попаденията паднаха в последните 5-6 минути на мача.

В 26-ата минута защитник на домакините върна топката към вратаря си, който я изпрати в тялото на Мартин Методиев и той я насочи в мрежата. Последваха няколко чисти положения за гостите, но гол така и не падна. В един момент трима нападатели на "Академик" останаха срещу вратаря на троянци, който успя да спаси.

За "Чавдар" игра настоящият наставник на "Славия" Мартин Кушев, който отправи опасен удар от фаул до гредата. В тима бе неговият помощник - бившият "етърец" Йордан Петков, който обаче не бе на терена. Минималната разлика в резултата се запази до 84-ата минута, когато влезлият като резерва играещ треньор на гостите Боби Борисов се разписа за пореден път.

Каравелов и Радосвет Чанов бяха авторите на вотрото и третото попадения, а в самия край на ръководения безпроблемно от рефера Стоян Денев мач току-що влезлият като резерва Любомир Александров засече центриране за 0:4.

___________________________________________________________________________________